Mūsų šiltnamių savybės

„GARDENIS“ – nuo 2007 m. gaminanti ir parduodanti aliuminio konstrukcijų šiltnamius, oranžerijas, stogines terasoms ir automobiliams, verandas, pavėsines, sodo namelius, kitus kiemo  statinius. Gaminiai populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse Rytų, Centrinės, Šiaurės Europos šalyse.
„Gardenio“ šiltnamiai – aukštos kokybės, erdvūs ir patogūs. Tai ne tik šiltnamis augalams, bet ir gražus statinys kieme, kurį galite panaudoti ir kaip oranžeriją, verandą ar baseino uždangą. 
Dydžių, formų, dangų ir jų jungimo galimybių įvairovė leis kiekvienam išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį gaminį. 
Žemiau pateikiama informacija galioja "Gardenio" šiltnamių modeliams.

Modelių įvairovė

Siūlome 5 skirtingos formos modelius:

  • "Ventus" (klasikinis)
  • "Magna" (platesnis ir dar stipresnės stogo konstrukcijos "Ventus")
  • 'Victoria" (britiškojo stiliaus, ant sienelės, su stogo dekoru, siaurais stiklo segmentais, varstomomis durimis)
  • "Juna" (skirtingo aukščio šoninėmis sienelėmis)
  • "Murus" (vienšlaitis, jungiamas prie sienos arba statomas atskira) . 

Šiltnamio dydį (ilgį, plotį, aukštį), pavyzdžius ir kitas charakteristikas rasite kiekvieno modelio apraše (žr. kairėje).

Galite rinktis atskirai stovintį ar priesienį; stačiakampio, kvadrato, ovalo ar apskritimo formos pagrindo šiltnamį. Su stiklo, polikarbonato dangomis ar abiejų dangų deriniu.


1 pav. Šiltnamių modeliai 

Tvirta konstrukcija

„Gardenio“ šiltnamiai gaminami iš uždaro tipo aliuminio profilių, kokie yra naudojami ir profesionalių šiltnamių gamyboje, todėl konstrukcija yra tvirta ir stabili. Aliuminis - lengvas, bet ypatingai tvirtas, patvarus, nuo atmosferos poveikio savo savybių ilgai nekeičiantis metalas.

Profiliai sukurti ilgametę patirtį aliuminio šiltnamių gamyboje turinčių įmonės inžinierių.

Kiekvienas profilis gaminamas pagal specialų "Gardenis" užsakymą didžiosiose Europos Sąjungos aliuminio liejyklose. 

Šiltnamiai turi lietaus vandens surinkimo lataką, vandens kondensato surinkimo lataką ir lietvamzdžius.

Surinkimui naudojama tik nerūdijančio plieno furnitūra (veržlės, varžtai, rankenėlės, kt.). 


2 pav. "Ventus" šiltnamio profilių pjūviai.

Danga

"Gardenio" šiltnamiai dengiami saugiu grūdintu 4 mm storio stiklu arba/ir 10 mm kanaliniu polikarbonatu. Galima derinti abi dangas: pav., polikarbonatu dengti šiltnamio stogą, o sienas - stiklu, ir kt.
- Polikarbonato išorinė pusė yra apsaugota nuo UV spindulių. Tam, kad polikarbonato kanaluose nesiveistų įvairūs mikroorganizmai ir nesikauptų nešvarumai, jo galams uždaryti naudojame specialias aliuminio ir orui laidžias juosteles bei spec. aliuminio profilius. Polikarbonato dangai suteikiama 10 metų garantija nuo UV spindulių poveikio.
- 4 mm grūdintą stiklas - skaidrus, tvirtas, net penkis kartus atsparesnis smūgiams nei paprastas stiklas. Sudužęs krenta ne šukėmis, o subyra smulkiais ir ne tokiais pavojingais gabaliukais.

Išsamiau apie dangas – čia.


3 pav. Grūdintas stiklas ir polikarbonatas.

Erdvė

Standartinio „Gardenio“ šiltnamių šoninės sienelės aukštis - 1,81 m. Vidaus aukštis - ypač svarbi bet kurio statinio savybė. Klientui pageidaujant, pasirinkto modelio konstrukciją galime paaukštinti +20 cm arba +30 cm. Paaukštinus konstrukciją paaukštėja ne tik šoninė sienelė (iki 2,01 m ir 2,11 m), šiltnamio kraigo aukštis, bet  padidėja ir durų aukštis.

 

 4 pav. "Gardenis" šiltnamių šoninės sienelės aukščiai.


Dangos tvirtinimas

Danga tvirtinama specialiomis guminėmis juostomis, kurios leidžia lengvai ir saugiai pritvirtinti dangą prie šiltnamio rėmo (tvirtinama iš išorinės pusės). Dėl tokio dangos tvirtinimo būdo, prireikus, lengvai galima pakeisti vieną ar visus stiklo ar polikarbonato kaštus. Guminės juostos yra atsparios aplinkos poveikiui – joms suteikiama 12 metų garantija.

 5 pav. Šiltnamio dangos prispaudimas spec. gumos juostomis.

Pamatas / pagrindas

Kad šiltnamis būtų stabilus ir tvirtas, jam reikalingas tvirtas pagrindas. Jei neturite ir nenorite lieti betoninių pamatų, siūlome tvirtą 14,5 cm aukščio aliuminio pagrindą. Toks pagrindas palengvina ir pagreitina visą šiltnamio surinkimą. Kad šiltnamis būtų stabilus, pagrindo kampuose prisukamos specialios atramos (yra standartiniame komplekte), montavimo metu jos turi būti įbetonuojamos į žemę.
Jeigu turite arba norite lieti betoninius pamatus, šiltnamį sukomplektuosime su tam skirtu kito tipo - plokštelės tipo - aliuminio pagrindu. Atsiųsime pamatų liejimui būtiną brėžinį.

 
Spalva

Gal reikia išskirtinio šiltnamio, kuris gražiai derėtų jūsų kieme, tiktų prie namo apdailos? Standartinė mūsų šiltnamių konstrukcija būna natūralios (pilkos) aliuminio spalvos. Tačiau  bet kurio modelio konstrukcija gali būti ir dažyta jūsų pasirinkta RAL paletės spalva. Konstrukcija dažoma tik ilgalaikiu milteliniu būdu ir tik sertifikuotose, pagal aukščiausius kokybės standartus veikiančiose, įmonėse.

7 pav. RAL spalvynas

Garantija

"Gardenis" teikia 12 metų gamybinę garantiją šiltnamio konstrukcijai, t.y. defektams, atsiradusiems dėl gamybos klaidos, pašalinti ir nekokybiškoms detalėms pakeisti. Polikarbonato dangai suteikiama  10 m garantija nuo esminių funkcijos ir spalvos, skaidrumo savybių pakitimo. Stiklo dangai garantija neteikiama, tačiau stiklas - ilgaažė medžiaga, svarbu jos nepažeisti statinį renkant ar jį naudojant. Garantija negaliojai žalai, padarytai ekstremalių oro sąlygų arba dėl netinkamo surinkimo, naudojimo, priežiūros. 

Priesieniai modeliai

Idealiai tinka tuo atveju, kai turite mažai vietos, pavyzdžiui: mažiems sodams, terasai ar balkonui. Siena, prie kurios pristatomas šis šiltnamis, dieną sugeria saulės šilumą ir spinduliuoja ją naktį, dėl to šiltnamyje temperatūra mažiau svyruoja. Paprastai vienšlaičio stogo nuolydis yra 11°, bet, esant pageidavimui, gali būti ir 25°.

Pastaba: prie pastato sienos gali būti prijungtos visų „Gardenio“ šiltnamių modelių konstrukcijos.

Siltnamiai prie sienos

8 pav. Priesienių šiltnamių statymo pavyzdžiai.

Durys

Standartiniame mūsų šiltnamių komplekte yra vienerios tvirtos stumdomojo tipo durys su patogia rankenėle. Šios durys - stabilios, taip pat patogesnės nei varstomos, nes nereikia jų priremti, kad neblaškytų vėjas. Platesniuose šiltnamiuose arba pagal kliento užsakymą statomos dvejos stumdomos durys. Durys gali būti įstatytos į bet kurią šiltnamio pusę, kur jums patogiau - priekį, galą ar šoną. Jei pageidaujate, šiltnamyje galima įsistatyti ir kelias duris.

"Victoria" modelio šiltnamiuose statomos vartomojo tipo durys.

Priedai

Siūlome įvairius priedus šiltnamio vėdinimui, drėkinimui, augalų priežiūrai, tvarkai šiltnamyje palaikyti. Išsamiau - čia.